Nerimas ir baimė vaikų gyvenime gali atsirasti bet kuriuo gyvenimo laikotarpiu ir bet kuria forma.

Visi vaikai patiria nerimą ir baimes tam tikrais savo gyvenimo etapais ir, dažnu atveju, tai yra normali augimo dalis. Visai normalu, kad visai maži vaikai bijo atsiskirti nuo tėvų ir gali jausti nerimą būdami šalia nepažįstamų žmonių. Vėliau daugumos vaikų gyvenime atsiranda tamsos baimė ir jų vaizduotės piešia įvairius monstrus, apsigyvenusius po lova ar tamsiame kampe. Tuo tarpu paauglystės metais savęs suvokimas ir drovumas tampa slegiančia kasdienybės dalimi. Tokios atsirandančios ir praeinančios baimės dažnai tampa normalia vystymosi dalimi, kurią kiekvienas praeiname. Bet kartais, baimės ir nerimas pasiekia tokį lygį, kai tikrai apsunkina vaiko gyvenimą. Baimės gali tapti labai įkyrios ir užimti didžiąją vaiko dienos dalį, nepaleisti jo minčių ir net užvaldyti jo veiksmus. Tokiose situacijose vaikas atsigręžia į suaugusįjį, kurį turi šalia –mamą, tėtį, senelį ar mokytoją.

Seminare bus atsakyta į klausimus:

 • Kaip elgtis su nerimaujančiu vaiku ir jam padėti?

 • Kaipempatiškai padėti vaikams įgyti įgūdžių, leidžiančių savarankiškai tvarkytis su kylančiais jausmais ar sudėtingomis situacijomis?

 • Kaip padėti vaikams tapti atsparesniais galimoms ateities situacijoms?

 • Kaip suteikti vaikui vidinių resursų, padedančių išmokti sėkmingai įveikti savo baimes ir nerimą?

 • Kokių žodžių ar veiksmų iš suaugusiojo laukia vaikas? Kokių žinių ir įgūdžių reikia suteikti tėvams? Praktines rekomendacijas tėvams ir globėjams, kaip suvaldyti savo pačių nerimą ir kaip išmokti įveikti baimes.

 • Ką turi daryti specialistai? Kokios šiuolaikinės metodikos padeda? Kokia profesionali pagalba yra veiksmingiausia?

Lektoriai:

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Asta Jakonienė

Psichologė – psichoterapeutė

Psichologė - psichoterapeutė. Įsisąmoninimu grįstos psichologijos ir schemų terapijos vaikams praktikė. Su vaikais ir paaugliais dirbanti virš dešimt metų, nuolat vedanti tėvystės mokymus. Savo patirtį gilinanti tiek Lietuvos, tiek tarptautiniuose projektuose. Domėjimosi sritys: kognityvinė elgesio terapija vaikams, Mindfulness vaikams, tėvystė ir auklėjimo psichologija.

Mokymus sudaro:

  1. Vaizdo pamoka

  1. Vaizdo pamoka

  1. Vaizdo pamoka

  1. Astos Jakonienės skaidrės

  2. Dr. Juliaus Neverausko skaidrės

  3. Mano kūnas

  4. Nerimo metras

  5. Darbalapiai darbui su vaikais

  6. Veiklos vaikams

  7. Dienoraštis

Daugiau informacijos:

 • €49,00
 • Trukmė: 3 val.