Mokymus organizuoja: VŠĮ Neuromedicinos institutas kartu su Žmogaus institutu.

Priėmimo ir įsipareigojimo (PĮT) terapija (angl. ACT – acceptance and commitment therapy) yra nauja, veiksminga, pasaulyje sparčiai populiarėjanti moksliškai pagrįsta šiuolaikinė (3-ios bangos) kognityvinės ir elgesio psichoterapijos (KET) rūšis.

Šios terapijos pavadinimas apibūdina pagrindines temas: (1) Išmokti brandžiai priimti tuos dalykus, kurių negalime kontroliuoti (tiek išorinius, tiek vidinius – savo mintis, emocijas, jausmus, impulsus, pojūčius). (2) Tuo pačiu pasiryžti bei įsipareigoti keisti tuos dalykus savo gyvenime, kuriuos galime keisti, vedami savo tikrųjų vertybių, nepaisant iškylančių kliūčių bei sunkumų – t.y. elgtis funkcionaliai ir prasmingai. Pagrindinis PĮT tikslas yra padėti žmogui kurti įdomų, turiningą, pilnavertį ir prasmingą gyvenimą, nepaisant praradimų, kliūčių ir skausmo, kurie yra neišvengiami. Taigi, PIT yra transdiagnostinė arba tinka labai plačiam ir įvairiam problemų spektrui. Šiuo metu yra atlikta per 800 randomizuotų klinikinių tyrimų ir per 200 meta-analizių, kurios įrodė, kad PĮT yra tokia pat efektyvi, kaip ir kiti patvirtinti kognityvinės elgesio terapijos protokolai, gydant įvairius sutrikimus bei sunkumus – lėtinį skausmą, nerimo sutrikimus, depresiją, potrauminį streso sindromą, obsesinį kompulsinį sutrikimą (OKS), perdegimo sindromą, svorio bei žalingų įpročių kontrolę, gyvenimą su vėžiu ir kita (naujausi tyrimai Dochat C ir kt., 2021).

PRIĖMIMO IR ĮSIPAREIGOJIMO TERAPIJA BEI OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS

 • Priėmimo ir įsipareigojimo terapija gali būti labai efektyviai naudojama ir papildant pirmo pasirinkimo terapiją prie obsesinio – kompulsinio sutrikimo (OKS) – ekspozicijos ir atsako prevenciją (ERP) bei papildant klasikinę KET. Taip pat daugėja duomenų, kad ACT gali būti sėkmingai naudojama kaip klasikinės KET alternatyva gydant OKS.

 • Seminaro metu bus apžvelgtos ACT taikymo galimybės prie OKS, remiantis JAV Jutos (Utah) psichologų mokymais (Kate Morrison, Michael P. Twohig) ir asmenine patirtimi, pristatytas ACT protokolas skirtas OKS, tobulinami ACT įgūdžiai ir praktikos orientuotos į transdiagnostinius procesus.

 • Mokymų antroje dalyje bus demonstruojamas ekspozicijos pavyzdys pagal ACT, dirbant su OKS klientu (S.Hayes (anglų k.), išverstas tekstas į lietuvių k.).

Seminaro lektoriai

Dr. Ramūnas Janavičius

Gydytojas, medicinos mokslų daktaras, dėmesingo įsisąmoninimo (atidos) praktikas, priėmimo ir įsipareigojimo (ACT) terapijos konsultantas, būsimas kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutas

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

 • Seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 4 val.

 • Seminaro metu pateiktas skaidres.

 • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

 • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

 • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

 • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

 • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Mokymų temos

  1. Vaizdo pamoka

  1. Vaizdo pamoka

  1. Vaizdo pamoka

  1. Vaizdo pamoka

  1. 1. Obsesijų ir kompulsijų monitoravimas

  2. 2. Kasdieninio pasiryžimo ir nusiteikimo dienoraštis

  3. 3. Defuzijų praktikų monitoravimas

  4. 4. Stebėtojo praktikų monitoravimas

  5. 5. MANO VEIKSMŲ PLANO GIDAS

  6. Priėmimo ir veiksmų klausimynas obsesijoms ir kompulsijoms (AAQ-OC)

  7. ACTADVISOR

  8. Taikinio centro pratimas

  9. Vertybės. Gyvenimo kompasas

  10. VERTYBINIO GYVENIMO KLAUSIMYNAS

Apie šiuos mokymus:

 • Kaina: 59 Eur
 • Trukmė: 4 val. 00 min.

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].