Dr. Julius Neverauskas seminaro metu pateiks šiuolaikinio psichologijos, psichoterapijos ir neuromokslų žiniomis ir ilgamete praktika grįstas pagalbos metodikas, kurias turint šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų sėkmingai galima taikyti praktiškai sau, taip pat padėti šių sutrikimų turinčiam asmeniui.

Dalius Kurlinkas pateiks šiuolaikinio psichologijos ir psichoterapijos mokslo žiniomis ir praktika grįstas žinias apie apie diagnostines ir pagalbos galimybes šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų (šizofrenija, šizoafektinis, kliedesinis sutrikimai) turintiems asmenims.

Daug dėmesio seminare bus skiriama praktiniam pagalbos metodų nagrinėjimui, praktinių pavyzdžių ir atvejų iliustracijoms.

Renginys skirtas: gydytojams (visos profesinės kvalifikacijos), bendrosios praktikos slaugytojams (visos profesinės kvalifikacijos), slaugytojų padėjėjams, medicinos psichologams, psichologams, psichoterapeutams, ergoterapeutams, kineziterapeutams, visuomenės sveikatos specialistams, socialiniams darbuotojams, dailės terapeutams, meno terapeutams.

Deja dėl visuomenėje ir medicinos sistemoje vyraujančių stigmų, socialinės izoliacijos, tinkamos pagalbos laiku negavimo ir dėl įvairių kitų asmeninių ir tarpasmeninių priežasčių nemaža dalis šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų turinčių asmenų nėra linkę tiksliai laikytis numatyto gydymo plano (nesilaiko gydytojo nurodymų, nereguliariai vartoja vaistus, periodiškai praleidžia, keičia vaistų dozes, vartoja per dideliais ar per mažais kiekiais, užmirštama juos laiku išgerti, savavališkai nutraukia jų vartojimą ir t.t.), kas didina ligos epizodų atkryčio tikimybę ir dažnį, dar labiau apsunkina ligos eigą ir ją gilina bei prastina funkcionavimą (Fung et al., 2008; Valery ir Prouteau, 2020; Leijala et al., 2021). Tuo tarpu nuoseklus ir sistemingas gydymasis ir gydymosi plano laikymasis padeda sumažinti ligos atkryčių tikimybę, gerina asmens funkcionavimą, mažina socialinę izoliaciją ir ilgina gyvenimo trukmę (Dregan et al., 2020). 

Nors šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimai yra sunkios ir lėtinės psichikos ligos, tyrimai rodo, kad daugumoje atvejų, taikant farmakoterapiją kartu su įrodymais grįstomis psichologinėmis intervencijomis (tokiomis kaip į atsistatymą orientuota kognityvinė terapija (CT-R)), atsistatymas ir ženklus funkcionavimo pagerėjimas yra įmanomas, netgi ir sunkiais atvejais (Grant et al., 2014; Grant et al., 2017; Vita ir Barlati, 2018). 

Todėl geresnis šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų ir jų gydymui skirtų įrodymais grįstų intervencijų supratimas yra naudingas skatinant šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų turinčių asmenų gydymosi ir jo laikymosi motyvaciją, mažinant atkryčių tikimybę, gerinant gyvenimo kokybę ir funkcionavimą bei didinant gyvenimo trukmę.

NAGRINĖJAMOS TEMOS

  • Seminarų metu susipažinsime su šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų (šizofrenija, šizoafektinis, kliedesinis sutrikimai) samprata šiuolaikinėje psichologijoje, psichoterapijoje ir psichiatrijoje (remiantis DSM-5-TR ir TLK-11 kriterijais).

  • Susipažinsime su neuromokslo pasiekimais ir tyrimais apie šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimus.

  • Nagrinėsime šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų paplitimą, etiologiją ir rizikos veiksnius, eigą ir prognostinius veiksnius, dažniausiai pasitaikančius gretutinius sutrikimus.

  • Susipažinsime su labiausiai tyrinėtomis ir daugiausia mokslinių įrodymų turinčiomis intervencijos ir jų taikymo principais (farmakoterapija, kognityvinė-elgesio terapija, į atsistatymą orientuota kognityvinė terapija (CT-R)).

  • Nagrinėsime konkrečias intervencijas leidžiančias padėti asmenimis, kurie patiria negatyvius simptomus, pozityvius simptomus (kliedesiai ir haliucinacijos), naudoja savižalą ir agresiją.

  • Nagrinėsime būdus kaip padėti artimąjam, kuris turi šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų.

  • Nagrinėsime būdus kaip padėti sau turint šizofreninio ir psichozinio spektro sutrikimų

  • Atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Seminaro lektoriai

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Dalius Kurlinkas

Medicinos psichologas, kognityvinės ir elgesio krypties psichoterapeutas, dėstytojas.

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • Seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 4 val. 15 min.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Mokymų temos

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Daliaus Kurlinko skaidrės

    2. dr. Juliaus Neverausko skaidrės

Apie šiuos mokymus:

  • Kaina: 39 Eur
  • Trukmė: 4 val. 15 min.

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].