Dalyvio mokestis:

MAXI prenumeratoriams - NEMOKAMAI, MIDI prenumeratoriams su 50% nuolaida, MINI prenumeratoriams su 20% nuolaida

Seminaro tikslas –

supažindinti dalyvius su radikaliai atviros dialektinės elgesio terapijos (angl. Radically Open Dialectical Behavior Therapy arba RO-DBT) pagalbos (bei savipagalbos) galimybėmis žmonėms, kurie turi polinkį į perteklinę kontrolę ir su ja susijusių psichikos sutrikimų, pavyzdžiui, pasikartojanti ar gydymui atspari depresija, gydymui atsparūs nerimo sutrikimai, nervinė anoreksija, paranoidinės, šizoidinės, šizotipinės, obsesyvios-kompulsyvios, vengiančios asmenybės sutrikimai.

Temos aktualumas ir problematika

Egzistuoja daugybė efektyvių būdų kaip padėti žmonėms, kurie kenčia nuo depresijos, nerimo sutrikimų, valgymo sutrikimų ar A ir C klasterio asmenybės sutrikimų. Daugelis jų yra skirti darbui tik su vieną specifinį sutrikimą turinčiais asmenimis, nors klinikinėje praktikoje dažnai susiduriama su aukštu gretutiniškumu tarp šių sutrikimų (kai kuriuose tyrimuose net iki 80 % atvejų), o kai kurie iš šių sutrikimų gali pasižymėti atsparia gydymui forma.

  • Tokiais atvejais standartiniai protokolai, skirti darbui su konkrečiais sutrikimas, ne visuomet pasiteisina, taip pat dažnai nėra aišku kaip šiuos protokolus derinti ir integruoti tarpusavyje, esant keliems gretutiniams sutrikimams vienu metu (Kessler et al,. 1994; Souery et al., 1999; Rush et al., 2006; Berlim ir Turecki, 2007; Thase et al., 2007; Swimbourne et al., 2012; Friborg et al., 2014, Martinussen et al., 2017; Lynch et al., 2018; 2019).

  • Nemažai tyrėjų randa šiems sutrikimams būdingą bendrą veiksnį – polinkį į perteklinę kontrolę (arba perteklinės kontrolės asmenybės ir įveikos stilius). Polinkis į perteklinę kontrolę yra suprantamas kaip - mažas jautrumas atlygiui, didelis jautrumas grėsmei, polinkis susitelkti į detales, smulkmeniškumas, didelė slopinamoji kontrolė, patiriamų jausmų maskavimas, slopinimas, mažas atvirumas, atsainus, neįsitraukęs, vengiantis intymumo bendravimo stilius, nelankstus reagavimas, kompulsyvumas, neplanuotos rizikos vengimas.

  • Šį polinkį daugeliu atvejų jau galima pastebėti nuo 5 metų amžiaus ir jis yra stipriai susijęs su pasikartojančios ar gydymui atsparios depresijos, gydymui atsparaus nerimo sutrikimo, nervinės anoreksijos, A ir C klasterio asmenybės sutrikimų išsivystymu ir yra vienas iš esminių šių sutrikimų komponentų. Taip pat pastebima, kad daugiau žmonių kenčia nuo sutrikimų, susijusių su polinkiu į perteklinę kontrolę nei sutrikimų susijusių su savikontrolės trūkumu, impulsyvumu ir emocijų disreguliacija, tačiau pastarieji paradoksaliai sulaukia ženkliai daugiau tyrėjų ir klinicistų dėmesio (Krueger, 1999; Krueger et al., 1998; Caspi, 2000; Eisenberg et al., 2000; Vollebergh et al., 2001; Kendler et al., 2003; Clark, 2005; Markon et al., 2005; Chapman ir Goldberg, 2011; Lynch, 2018).

Mokymų metu bus nagrinėjamos šios temos:

  • Seminaro metu susipažinsime su polinkio į perteklinę kontrolę samprata radikaliai atviros dialektinės elgesio terapijos (RO-DBT) paradigmoje.

  • Nagrinėsime kaip susiformuoja polinkis į perteklinę kontrolę, jo palaikymo mechanizmus atsižvelgiant į biosocialinę teoriją ir jos svarbiausius komponentais (biotemperamentas ir genetiniai veiksniai, aplinka, įveikos stilius). Taip pat kokias problemas gali sukelti polinkis į perteklinę kontrolę ir su kokiais psichikos sutrikimais jis yra susijęs.

  • Susipažinsime su psichinės sveikatos samprata ir jos komponentais (atvirumas ir imlumas, atsako lankstumas, intymumas ir susietumas) radikaliai atviros dialektinės elgesio terapijos (RO-DBT) paradigmoje.

  • Nagrinėsime būdus kaip įvertinti polinkį į perteklinę kontrolę ir 2 jos subtipus (pernelyg sutariamą ir pernelyg nesutariamą).

  • Susipažinsime su neuroreguliacine teorija.

  • Susipažinsime su radikaliai atviros dialektinės elgesio terapijos (RO-DBT) intervencijos ir jų taikymo principais.

  • Nagrinėsime konkrečias intervencijas, leidžiančias padėti asmenimis, turintiems polinkį į perteklinę kontrolę.

  • Nagrinėsime būdus kaip padėti sau turint polinkį į perteklinę kontrolę.

  • Daug dėmesio seminare bus skiriama praktiniam pagalbos metodų nagrinėjimui, praktinių pavyzdžių ir atvejų iliustracijoms.

  • Atsakysime į Jums rūpimus klausimus.

Seminaro lektoriai

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Dalius Kurlinkas

Psichologas-psichoterapeutas, Klaipėdos universiteto psichologijos katedros lektorius, LSMU podiplominių psichoterapijos studijų kurso lektorius.

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • Seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 4 val.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 12 mėn. nuo įsigyjimo dienos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Mokymų medžiaga

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

Kita informacija

  • €59,00
  • 4 pamokos
  • 4 valandų vaizdo įrašo turinio