Kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindai | Mokymų pradžia 2025 m. vasario 12 d.
Nuotoliniai 3 dalių mokymai | 2025 m. vasario 12 d., vasario 19 d. ir vasario 24 d.
Renginys vyks nuotoliniu būdu 17:00 -21:15 val., 15 ak.val., 3 dalys po 5 ak.val.
Trumpa KET raidos istorija ir svarbiausi vystymosi etapai.
Klasikinė (antrosios bangos) KET šiandienos kontekste.
KET taikymo galimybės ir ribos.
KET modelis, svarbiausi postulatai ir principai.
KET sesijų struktūra ir eiga.
Atvejo formulavimas KET kontekste.
Kognityvinės technikos ir jų taikymo galimybės (Psichoedukacija; Kognityvinė pertvarka/restruktūravimas; Vedamoji įžvalga ir Sokrato klausimai; Minčių registravimas; Mąstymo klaidų/šališkumų atpažinimas; Žemyn nukreiptos strėlės; Kognityvinis kontinuumas; Privalumų ir trūkumų analizė; Taisyklių sušvelninimas; Kitų žmonių kaip informacijos šaltinio panaudojimas; Minčių stabdymas ir dėmesio perkėlimas; Diagramos/atsakomybės pyragas; Pozityvių duomenų registras; Instrukcijų sau mokymas; Atmintinės arba įveikos kortelės; Kognityvinė repeticija; Vaizduote pagrįstos technikos).
Elgesio technikos ir jų taikymo galimybės (ekspozicija|tiek In Vivo (gyvai), tiek vaizduotėje (In Vitro)|, elgesio eksperimentai, elgimasis - taip, tarsi, elgesio repetavimas, įgūdžių treniravimas, vaidmenų (rolių) žaidimai, elgesio aktyvinimas, susmulkinimas ir laipsniškas užduočių atlikimas, kontingencijų (apdovanojimų ir pasekmių) valdymas, problemų sprendimo įgūdžių lavinimas, atsipalaidavimo technikos).
Atsakymai į Jums rūpimus klausimus.
gydytojams (visos profesinės kvalifikacijos), bendrosios praktikos slaugytojams (visos profesinės kvalifikacijos), slaugytojų padėjėjams, medicinos psichologams, psichologams, psichoterapeutams, ergoterapeutams, kineziterapeutams, meno terapeutams bei visiems, kuriems š informacija yra aktuali.
Klasikinės arba antrosios bangos Kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) ištakas galima sieti su Aaron T. Beck darbais, kuris 1960-1970 metais pasiūlė, tuo metu, naują ir revoliucinį psichoterapinį depresijos supratimo ir gydymo būdą. Viena pagrindinių idėjų, kuria remiasi Kognityvinė elgesio terapija – asmens turimi įsitikinimai ir taip, kaip jis mąsto bei interpretuoja dalykus, daro įtaką jo (jos) emocijoms, elgesiui ir kūno reakcijoms. Asmuo mokydamasis atpažinti, suprasti, įvertinti ir keisti savo įsitikinimus, mąstymą gali keisti, tai kaip jis jaučiasi ir elgiasi (Beck, 1967; Rush et al., 1977; Blackburn et al., 1981; J. Beck ir Fleming, 2021).
Nuo to laiko KET buvo nuolat tobulinama ir moksliškai tyrinėjama. Šiuo metu KET yra viena iš labiausiai moksliškai tirtų, plačiausiai pritaikomų ir naudojamų psichoterapijos rūšių, kurios efektyvumas yra įrodytas daugiau kaip 2000 mokslinių tyrimų (Knapp et al., 2015; David et al., 2018; Clark, 2019; J. Beck ir Fleming, 2021). KET efektyvumas ir tinkamumas yra įrodytas dirbant su žmonėmis, turinčiais įvairių psichikos sutrikimų, medicininių būklių ir problemų, tokių kaip nuotaikos sutrikimai (depresija ir bipolinis afektinis sutrikimas), nerimo sutrikimai (specifinė fobija, panikos sutrikimas, generalizuotas nerimo sutrikimas, socialinio nerimo sutrikimas, potrauminis streso sutrikimas), obsesinis-kompulsinis sutrikimas, valgymo sutrikimai, miego sutrikimai, asmenybės sutrikimai, priklausomybės, lėtinis skausmas, dirgliosios žarnos sindromas (Beck et al., 1979; Clark, 1986; Clark ir Wells, 1995; Chambless ir Hope, 1996; Salkovskis, 1999; Beck et al., 1993; Newman et al., 2002; Beck et al., 2003; Ehlers et al., 2005; Beck et al., 2005; David et al., 2018; Clark, 2019; Beck, 2019; J. Beck ir Fleming, 2021).
Specialistams norintiems praplėsti savo galimybes KET gali pasiūlyti platų įrankių arsenalą, kurių efektyvumas yra įrodytas moksliniais tyrimais ir klinikine praktika ir kurie yra plačiai pritaikomi teikiant pagalbą įvairiems žmonėms, turintiems įvairių psichikos sutrikimų ar problemų (David et al., 2018; Clark, 2019; Beck, 2019; J. Beck ir Fleming, 2021).