Kaip gyventi, kad patys tvarkytume savo gyvenimą

ir visada būtume laisvi pasakyti „NE“, kai to mums reikia, o kartu tvirtai žinotume kada norime sakyti „TAIP“? Kaip nustatyti „sveikas“ ribas santykiuose su partneriu, vaikais, tėvais, draugais, bendradarbiais ir net pačiu savimi.

Daug įvairių sunkumų gyvenime kyla tuomet, kai nepavyksta tinkamai nubrėžti ir išlaikyti ribų sau ir kitiems. Ribos dar apibūdinamos kaip asmeninės atsakomybės linijos, apibrėžiančios, kas mes esame ir kas ne. Žmogaus ribos paprastai skirstomos į išorines ir vidines. Išorinės yra susijusios su išoriniu pasauliu ir santykiu su kitais žmonėmis, t.y. kiek arti noriu prisileisti kitą žmogų, kiek toleruoju tam tikrą dėmesį, kiek noriu, kad mane vertintų ir gerbtų kiti, kiek noriu, kad į mano jausmus būtų įsiklausyta. Vidinės ribos yra apie mane, pavyzdžiui, kiek aš siekiu užsibrėžtų tikslų, kiek aš laikausi sau duotų pažadų ir savi disciplinos, kiek esu sau geras ir atlaidus. Vidinės ribos apibrėžia kiek mes esame pasiryžę aukoti trumpalaikį malonumą vardan ilgalaikio tikslo. Vidinės ribos padeda išlaikyti vidinę discipliną ir susitelkti į ilgalaikius tikslus, tuo tarpu išorinės padeda palaikyti balansą tarp savo ir kitų žmonių poreikių.

Seminaro lektoriai

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Giedrė Žalytė

Psichologė - psichoterapeutė

Kognityvinės ir elgesio krypties (KET) psichoterapeutė ir supervizorė, schemų terapijos praktikė, LSMU Elgesio medicinos instituto dėstytoja. Turi daugiau kaip 12 metų praktinio darbo patirties, dirbant su klientais, taikant skirtingus šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos metodus, baigusi studijas Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje ir nuolat kelianti savo kvalifikaciją emocijų valdymo, vidinės šeimos sistemos, schemų terapijos, gamtos terapijos, mindfulness srityse. Lietuvos kognityvinės elgesio terapijos ir Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijų viceprezidentė.

Reda Rizgelytė Viskontienė

Med. psichologė, kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutė

Psichologė, kognityvinės ir elgesio krypties (KET) psichoterapeutė, schemų terapijos praktikė, LSMU Įvadinio psichoterapijos kurso dėstytoja. Daugiau nei 10 metų dirba praktinį darbą su klientais, taiko skirtingus šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos metodus. Psichologų sąjungos, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos bei Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė.

Seminare bus pateiki atsakymai į šiuos klausimus:

  • Kaip atpažinti savo ribas?

  • Kaip nustatyti problemas, kylančias dėl vidinių ir išorinių asmens ribų?

  • Kaip nubrėžti ribas ir išlaikyti pakankamai tvirtas, bet kartu ir lanksčias? Kodėl sunku tai padaryti? Kaip nejausti kaltės dėl ribų nustatymo?

  • Kaip tobulinti ir ugdyti „sveikas“ ribas?

  • Kaip atpažinti ir atsispirti aplinkinių žmonių manipuliacijoms?

  • Kaip bendrauti ir nebendrauti su žmonėmis, kurie „peržengia“ arba „laužo“ mūsų ribas, tame tarpe ir tais, kurie verčia mus jaustis kaltais?

  • Kaip elgtis su svarbiais žmonėmis, kurie patys nesilaiko ribų ir įsipareigojimų?

  • Kaip ribų pagalba ugdyti savivertę ir pasitikėjimą savimi?

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • 9-ias seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 4 val.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Mokymų temos

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

Apie šiuos mokymus:

  • Kaina: 59 Eur
  • Trukmė: 4 val. 00 min.
  • Mokymus sudaro: 9-ios vaizdo pamokos

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].