Mokymus sudaro:

  • I seminaras

    ĮKYRIOS MINTYS, ELGESYS IR KITI ĮKYRUMAI. Kaip pabėgti iš „užburto“ rato? || Lektorius – dr. Julius Neverauskas.

  • II seminaras

    PERFEKCIONISTINĖS, SAVO NUSTATYTOS TVARKOS IR TAISYKLIŲ BEI TOBULUMO SIEKIANČIOS ASMENYBĖS. Kaip suprasti, bendrauti, padėti, gyventi ir dirbti šalia? || Lektoriai – dr. Julius Neverauskas, gyd. Adomas Bieliauskas

  • III seminaras

    KAIP IŠSIVADUOTI NUO OBSESINIO-KOMPULSINIO SUTRIKIMO? Šiuolaikinio mokslo galimybės praktiškai? || Lektoriai – psichologė Giedrė Žalytė, gyd. Adomas Bieliauskas

Ką sužinosite šiuose mokymuose?

  • Ką daryti esant įkyrioms mintims, veiksmams ir kitiems įkyrumams?

  • Kaip lengviau ir laimingiau gyventi, kai asmuo yra perfekcionistinas, siekia savo nustatytos tvarkos, taisyklių bei tobulumo. Kaip elgtis su tokiais asmenybės bruožais pasižyminčiais žmonėmis?

  • Šiuolaikinis požiūris į obsesinį-kompulsinį sutrikimą. Kaip gyventi kokybišką gyvenimą bei veiksmingai padėti sau ir artimiesiems?

  • Ką turi žinoti susiduriantys su šiomis problemomis asmenys, jų artimieji, kolegos ir specialistai?

Ką daryti, kai vargina įkyrios mintys ir elgesys?

Kai išeidami iš namų įkyriai pradedame galvoti, jog neišjungėme lygintuvo, neužrakinome durų ar kankina mintis, kad gali atsitikti kažkas blogo, pavyzdžiui, galime prarasti kontrolę, nuskriausti artimąjį.

▶ Kartais galvoje pradeda suktis įkyrios besikartojančios mintys apie kokią nors problemą, matyti vaizdai ar tiesiog muzikinės melodijos. Arba vargina impulsyvus noras atlikti kokius nors pasikartojančius ir varginančius veiksmus. Dažniausiai tai labai nemalonu ar net atrodo absurdiška. Nors patys savo protu suprantame, kad galvoti arba elgtis taip nėra jokio loginio pagrindo, tai vis tiek mūsų nepalieka. Laikui bėgant negatyvios patirtys gali tapti intensyvios, sukelia didelį diskomfortą, kartais net baimę „išprotėti“. Gyvenimą su šiomis mintimis (o kartais ir elgesiu) žmonės dažnai vadina „asmeniniu pragaru“, jos sutrikdo kasdieninę veiklą, mažina darbingumą, sekina psichologiškai ir fiziškai. ▶ Kita problema – perdėtas perfekcionizmas, tvarkingumas ir taisyklių laikymasis. Bloga savijauta, kai nėra apibrėžtumo ir nuspėjamumo, susierzinimas ir pyktis, kai kas nors vyksta ne taip, kaip mes norėjome ar planavome. Pernelyg didelis atsidavimas gyvenimo ir aplinkos sutvarkymui pagal savo taisykles, labai aukšti reikalavimai sau ir kitiems, sunkumai nuoširdžiai išreiškiant jausmus. Visa tai yra obsesinės-kompulsinės asmenybės ypatumai. Tokiems žmonės sunku gyventi patiems, sunku ir artimame santykyje su jais, tačiau, turint specifinių žinių ir įgūdžių, galima labai padėti sau ir kitiems. Įkyrios mintys ir veiksmai gali būti arba nebūti obsesinio-kompulsinio sutrikimo požymiais. Atskirti tai labai svarbu, jeigu norime efektyviai padėti sau arba kitiems. ▶ Obsesinis-kompulsinis sutrikimas (OKS) pasižymi nerimą keliančiomis mintimis (obsesijomis) ir įkyriais veiksmais (kompulsijomis), kurių tikslas susilpninti nerimą keliančias mintis. Nors šios mintys suvokiamos kaip savos, jos nepaklūsta žmogaus valiai ir dažnai yra nepriimtinos. Dažnai kompulsyviais veiksmais žmogus siekia savo apsaugoti nuo mažai tikėtino įvykio, kuris jam gali nutikti ar kuriuo jis gali pakenkti kitiems. Žmogus bijo, kad tai įvyks šių veiksmų neatlikus. Dažniausiai sergantys OKS suvokia šių veiksmų beprasmiškumą bei neefektyvumą ir nuolat mėgina jiems atsispirti. Nesėkminga kova su sutrikimu atima labai daug psichologinių resursų ir išsekina. Per gyvenimą žmogui tikimybė susirgti šia liga yra 1.7-4%.

Seminaro lektoriai

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Giedrė Žalytė

Psichologė - psichoterapeutė

Kognityvinės ir elgesio krypties (KET) psichoterapeutė ir supervizorė, schemų terapijos praktikė, LSMU Elgesio medicinos instituto dėstytoja. Turi daugiau kaip 12 metų praktinio darbo patirties, dirbant su klientais, taikant skirtingus šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos metodus, baigusi studijas Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje ir nuolat kelianti savo kvalifikaciją emocijų valdymo, vidinės šeimos sistemos, schemų terapijos, gamtos terapijos, mindfulness srityse. Lietuvos kognityvinės elgesio terapijos ir Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijų viceprezidentė.

Adomas Bieliauskas

Psichiatras - psichoterapeutas

Vilniaus Universitete baigtas Medicinos magistras bei Psichiatrijos rezidentūra. LSMU baigtas Kognityvinės ir elgesio terapijos podiplominės studijos. Savo patirtį gilina dirbdamas tiek psichiatru, tiek psichoterapeutu, vesdamas paskaitas, tobulindamasis Schemų terapijos srityje. Yra parašęs knygą apie pirmąsias patirtis pradėjus taikyti psichoterapinius metodus – „Kaip dėl to jaučiatės? Jaunojo psichoterapeuto patirtys".

Žiūrėkite nemokamą mokymų fragmentą >>>

Lektoriai: dr. Julius Neverauskas, Giedrė Žalytė ir Adomas Bieliauskas

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • 24-ias seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 11 val.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

  • Praktiškai pristatysime efektyvius psichoterapijos metodus gydant įvairius obsesinius-kompulsinius sutrikimus.

  • Pagrindinį dėmesį skirsime praktiniam mokymui kaip padėti sau, artimiesiems ir visiems su šiomis problemomis susiduriantiems žmonėms.

  • Taip pat bus pateiktos naujausios rekomendacijos specialistams.

Seminarai bus jums naudingas,

jeigu norite išsiaiškinti savipagalbos galimybes patiriant įkyrias mintis ir veiksmus arba sergant obsesiniais-kompulsiniais sutrikimais, t.y. jeigu:

  • turite įkyrių minčių ir nemokate suvaldyti jų keliamo streso,

  • atliekate įkyrius veiksmus ir negalite jų sustabdyti,

  • kenčiante nuo žalingo perfekcionizmo, perdėto tvarkingumo, nuolatinio planavimo,

  • kenčiate nuo perdėto rigidiškumo, aukštų reikalavimų, griežtų taisyklių ir dėl to kylančių sunkumų santykiuose.

  • Turite artimųjų, sergančių obsesiniu-kompulsiniu sutrikimu ar pasižyminčių obsesinės-kompulsinės asmenybės ypatumais ir siekiate jiems padėti.

  • Jeigu su nagrinėjamais ypatumais susiduriate savo darbinėje aplinkoje.

  • Esate psichikos sveikatos specialistas, dirbantis su žmonėmis, kenčiančiais nuo įkyrių minčių ir veiksmų, obsesinio-kompulsinio sutrikimo arba obsesinio kompulsinio asmenybės sutrikimo.

Mokymų dalyviai susipažins su praktiniais metodais:

  • Įvairiomis įrodymais pagrįstomis ir efektyviomis psichoterapinėmis technikomis dirbant su įvairiais obsesiniais-kompulsiniais ir kitais, įkyriomis mintimis bei veiksmais pasižyminčiais sutrikimais.

  • Įrodymais pagrįsti kognityvinės ir elgesio terapijos, ekspozicijos ir atsako prevencijos (angl.: ERP), priėmimo ir įsipareigojimo terapijos (ACT) metodai, savipagalbos technikos, patarimai artimiesiems.

  • Svarbiausios metodikos, kurias galima efektyviai panaudoti savipagalbai ir artimiesiems, siekiant sumažinti patiriamą kančią ir gyventi pilnavertį gyvenimą.

Mokymų temos

    1. 1 dalis. Mintys ir mąstymas

    2. 2-oji dalis. Mąstymo sutrikimai. Kaip gyventi geriau?

    3. 3-ioji dalis. Kada minčių būna per daug? Darbas su mintimis.

    4. 4-oji dalis. Technikos darbui su mintimis

    5. 5-oji dalis. Klausimai - atsakymai

    1. 1-oji dalis. Perfekcionizmas. Bendrai apie OKAS.

    2. 2-oji dalis. Asmenybės ypatumai ir asmenybės sutrikimai

    3. 3-ioji dalis. Perfekcionizmo atvejo formulavimas

    4. 4-oji dalis. Minčių registras ir mąstymo klaidos

    5. 5-oji dalis. Įsitikinimai - prielaidos. Elgesio eksperimentai.

    6. 6-oji dalis. Klausimai - atsakymai

    7. 7-oji dalis. Intervencijų strategijos dirbant su asmenybės sutrikimais. Pareto principas.

    8. 8-oji dalis. Atjauta sau pagal Neff

    9. 9-oji dalis. Terapinės kryptys. Terapinės intervencijos.

    10. 10-oji dalis. Vidinis kritikas. Sveika savivertė.

    1. 1-oji dalis. Bendrai apie OKS

    2. 2-oji dalis. Motyvacija ir tikslų išsikėlimas

    3. 3-ioji dalis. OKS atvejo formulavimas

    4. 4-oji dalis. Simptomų registras. Klausimai - atsakymai.

    5. 5-oji dalis. Baimių hierarchija

    6. 6-oji dalis. Elgesio eksperimentai

    7. 7-oji dalis. Ekspozicija

    8. 8-oji dalis. Kognityvinis atsiskyrimas. Artimųjų įtraukimas.

    9. 9-oji dalis. Minčių nujautrinimas. Klausimai - atsakymai.

    1. Tikslai

    2. I seminaras | Skaidrės

    3. Perfekcionizmo pliusai ir minusai

    4. Perfekcionizmo konceptualizacija

    5. II seminaras | Skaidrės

    6. Elgesio eksperimentas

    7. Motyvacija

    8. II seminaras | Skaidrės

Apie šiuos mokymus:

  • Kaina: 129.00 Eur
  • Trukmė: 11 val. 00 min.
  • Mokymus sudaro: 24-ios vaizdo pamokos

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].