Seminaro tikslas:

supažindinti specialistus su sparčiai populiarėjančios 3-iosios kognityvinės ir elgesio terapijos bangos - PRIĖMIMO IR ĮSIPAREIGOJIMO TERAPIJOS (ACT, acceptance and commitment therapy) - pagrindiniais teoriniais ir praktiniais aspektais, transdiagnostinėmis taikymo galimybėmis.

SEMINARE BUS:

  • - Aptarti psichologinio lankstumo lavinimo aspektai, orientuojantis į pagrindinius 6 atidos (dėmesingo įsisąmoninimo)-priėmimo (buvimas dabartyje, defuzija, priėmimas, savastis-kaip kontekstas) ir elgesio aktyvavimo ACT procesus (vertybės ir kryptingi veiksmai).

  • - Praktikuojamos pagrindinės ACT technikos: "kūrybinio beviltiškumo" technika, kiekvieno psichologinio lankstumo proceso detali apžvalga ir susijusių technikų praktikavimas, metaforų struktūra bei taikymas.

  • - Pristatytas transdiagnostinis ACT protokolas.

Pagrindiniu ACT autoriumi laikomas amerikietis Steven C. Hayes. ACT sistemoje laikoma, kad žmogaus kančia kyla ne vien dėl patologinių procesų, bet yra natūrali gyvenimo dalis, kurios atsiradimą ir išplitimą iš dalies lėmė kalba. Kalba ir žodžiais suformuluotos taisyklės padėjo žmonėms labai efektyviai perduoti informaciją ir buvo itin naudingos daugelyje gyvenimo sričių, šios taisyklės buvo pradėtos taikyti ir tose srityse, kur negali būti veiksmingos. ACT laiko, kad viena iš sričių, kur žmonės bando nesėkmingai pritaikyti šias žodines taisykles, yra įvairių vidinių potyrių, pavyzdžiui, minčių, emocijų, somatinių pojūčių ir prisiminimų, kontrolė. Teigiama, kad žmonės vaikams gana anksti ima perdavinėti informaciją, jog emocinę būklę, mintis ir pan. galima ir reikia valdyt, pavyzdžiui, „Tiesiog negalvok apie tai“, „Pamirš tai“, „Nebijok“ ir panašiai. Nors nemaža dalis žmonių šias taisykles sugeba pritaikyti ir gana sėkmingai tvarkytis, kitiems tokios strategijos nepadeda, ir tie, kurie kreipiasi pagalbos į psichikos sveikatos specialistus, pasak ACT autorių, dažnai yra žmonės, nesėkmingai bandantys taikyti vidinių potyrių kontrolės strategijas. Tam tikrų išgyvenimų vengimas (angl. experiential avoidance) ACT įvardijamas kaip viena iš didžiausių problemų ir svarbiausių psichopatologijos priežasčių. ACT‘e žmogus mokomas stebėti mintis ir emocijas iš šalies, „padaryti joms vietos“ ir su jomis nesitapatinti bei ugdyti savyje stebėtojo poziciją.

Seminaro lektoriai

Dr. Ramūnas Janavičius

Gydytojas, medicinos mokslų daktaras, dėmesingo įsisąmoninimo (atidos) praktikas, priėmimo ir įsipareigojimo (ACT) terapijos konsultantas, būsimas kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutas

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • Seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 5 val.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Mokymų temos

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Mokymų skaidrės

Apie šiuos mokymus:

  • Kaina: 59 Eur
  • Trukmė: 5 val. 00 min.

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].