Seminaras bus naudingas:

  • Seminaras skiriamas visiems, norintiems padidinti savo gyvenimo prasmę ir gebėti lengviau adaptuotis bei klestėti sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.

  • Taip pat, jei jau turite įvairių mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) programų patirties, praktinių psichologinio lankstumo įgūdžių lavinimas gali būti dar vienas įrankis jūsų psichologinių “įrankių dėžutėje”, tam kad padidintumėte savo elgsenos įvairovę, lankstumą bei pasirinkimo galimybes (ypač jei formalios meditacijos jums sekasi sunkiau).

  • Seminaras susidės iš dviejų dalių, skirtų psichologinio lankstumo ir atsparumo lavinimo – trumpų sąmoningo dėmesingumo( mindfulness) lavinimo praktikų ir vertybėmis grįstų veiksmų plano sudarymo.

  • Išmokti psichologiniai ir elgsenos įgūdžiai galės būti pritaikomi įvairiose gyvenimo srityse, siekiant padidinti gerovę ir efektyvumą.

Psichologinio lankstumo ir atsparumo didinimas remiantis priėmimo ir įsipareigojimo terapija (PĮT)

(angl. ACT, Acceptance & commitment therapy)

▶ Šiuolaikiniame, ypač greitai besikeičiančiame pasaulyje mes nuolat susiduriame su naujais iššūkiais – itin sparčiomis inovacijomis ir jų kaita įvairiose srityse, spaudimu daug ką atlikti geriau ir greičiau (dažnai su mažesniais resursais), nuolat prieinamomis ir psichologiškai stimuliuojančiomis komunikacinėmis technologijomis, socialiniais tinklais bei žiniasklaida, klimato kaita, pandemijomis… Norint adaptuotis ir klestėti šiame neišvengiamai besikeičiančiame pasaulyje mums yra būtini nauji įgūdžiai, papildantys jau žinomus. Vienas tokių naujų įgūdžių yra psichologinis lankstumas. ▶ Psichologinis lankstumas yra gebėjimas sąmoningai, smalsiai ir atvirai patirti vidinius pojūčius bei dabarties momentą, ir nukreipti gyvenimą mums svarbia linkme, nepaisant neišvengiamų kliūčių. Kitaip sakant, tai yra mūsų gebėjimas sąmoningai veikti (gyventi) pagal savo vertybes, nepaisant iškylančių sunkumų.

Seminaro lektoriai

Dr. Ramūnas Janavičius

Gydytojas, medicinos mokslų daktaras, dėmesingo įsisąmoninimo (atidos) praktikas, priėmimo ir įsipareigojimo (ACT) terapijos konsultantas, būsimas kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutas

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Žiūrėkite nemokamą mokymų fragmentą >>>

Lektoriai: dr. Ramūnas Janavičius ir dr. Julius Neverauskas

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • 8-ias seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 4 val.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Rekomenduojamos literatūros sąrašą.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Kai kurios atidos strategijos

yra ypač naudingos siekiant atsitapatinti nuo vidinių barjerų ir sumažinti nenaudingų minčių bei emocijų įtaką asmeninėmis vertybėmis grįsto gyvenimo efektyvumui.

Tyrimai rodo, kad mes linkę įprasminti savo gyvenimą labiausiai ir elgtis efektyviausiai tuomet, kai vadovaujamės savo vertybėmis – savo vidiniais vedliais ir orientyrais. Deja, dažnai mūsų pačių mintys ir emocijos tampa subtiliomis, tačiau galingomis vidinėmis kliūtimis siekiant vertybėmis grįstų tikslų. Tam, kad gebėtume pastebėti šį procesą, labai svarbus yra atidos (dėmesingo įsisąmoninimo) įgūdžių lavinimas, kuris gali būti gana paprastas ir praktiškas.

SEMINARE NAUDOJAMI METODAI:

  • Seminaro metu pateikti bendriniai praktiniai patarimai ir atlikti patyriminiai pratimai galės padėti jums efektyviau planuoti savo veiksmus, kad kasdieninis gyvenimas taptų mažiau varginantis ir įgautų daugiau prasmės.

  • Seminaro dalyviai prieš renginį gaus paruoštus darbalaukius asmeniniam darbui ir prezentacijos medžiagą. Verta paminėti, kad šis seminaras yra psichologinių ir elgsenos įgūdžių lavinimo seminaras, o ne terapija.

Mokymų temos

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

Apie šiuos mokymus:

  • Kaina: 59.00 Eur
  • Trukmė: 4 val. 00 min.
  • Mokymus sudaro: 8 vaizdo pamokos

Trumpai apie priėmimo ir įsipareigojimo (PĮT) terapiją

Priėmimo ir įsipareigojimo (PĮT) terapija (angl. ACT – acceptance and commitment therapy) yra nauja, veiksminga, pasaulyje sparčiai populiarėjanti moksliškai pagrįsta šiuolaikinė (3-ios bangos) kognityvinės-elgesio psichoterapijos rūšis. Šios terapijos pavadinimas apibūdina pagrindines temas – išmokti priimti tuos dalykus kurių negalime kontroliuoti (tiek išorinius, tiek vidinius – savo mintis, emocijas, jausmus, impulsus, pojūčius) ir tuo pačiu pasiryžti ir įsipareigoti keisti tuos dalykus savo gyvenime, kuriuos galime keisti vedami savo tikrųjų vertybių, nepaisant iškylančių kliūčių bei sunkumų – t.y. elgtis prasmingai. Kitaip sakant, pagrindinis PĮT tikslas yra padėti žmogui kurti įdomų, turiningą, pilnavertį ir prasmingą gyvenimą, nepaisant praradimų, kliūčių ir skausmo, kurie yra neišvengiami. Taigi PIT yra transdiagnostinė – t.y. tinka labai plačiam ir įvairiam problemų spektrui. Šiuo metu yra atlikta per 800 randomizuotų klinikinių tyrimų ir per 200 meta-analizių, kurios įrodė, kad PĮT yra tokia pat efektyvi, kaip ir kiti patvirtinti kognityvinės elgesio terapijos protokolai, gydant įvairius sutrikimus bei sunkumus – lėtinį skausmą, nerimo sutrikimus, depresiją, potrauminį streso sindromą, obsesinį-kompulsinį sutrikimą (OKS), perdegimo sindromą, svorio bei žalingų įpročių kontrolę, gyvenimą su vėžiu ir kt. PĮT terapijos principai buvo sėkmingai pritaikyti sveikai populiacijai ir darbovietėse, ir daug klinikinių tyrimų patvirtinto trumpų praktinių psichologinio lankstumo įgūdžių lavinimo sesijų teigiamą naudą gerovės suvokimo, profesinio perdegimo, streso mažinimo srityse ir bendrai psichologinei sveikatai gerinti. Šiais metais publikuota vienos PĮT/ACT sesijos, sergant įvairiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, meta-analizė parodė teigiamą įtaką gyvenimo kokybei ir psichologiniam lankstumui (Dochat C ir kt., 2021)

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].