IKIMOKYKLINUKO PSICHOLOGIJA. Ką svarbu žinoti tėvams, jei norime daugiau ramybės namuose? | Mokymai vyks 2025 m. rugsėjo 18 d.
Praktinis seminaras | Lektoriai: psichoterapeutai psichologė Rugilė Kazlauskaitė ir gyd. dr. Julius Neverauskas
2025 m. rugsėjo 18 d. (4 ak. val.). Renginys vyks nuotoliniu būdu (Zoom platformoje) 18:00–21:00 val.
Seminaro tikslas yra suteikti tėvams mokslu grįstų žinių apie ikimokyklinio amžiaus vaikų psichologiją, o taip pat emocinę ir psichologinę raidą, tėvystės įgūdžius, padedančius kurti artimą, saugų ir palaikantį santykį su vaiku.
Seminaro metu bus gilinamasi į tai, kaip atliepti vaikų emocinius poreikius, stiprinti jų savireguliacijos gebėjimus ir auginti psichologinį atsparumą.
Dalyviai įgis praktinių žinių, kaip reaguoti į iššūkius tėvystėje išlaikant ryšį, pagarbą ir emocinį jautrumą, taip pat neapleisti savęs ir stiprinti save motinystės/tėvystės procese.
Tačiau tėvystė šiandien kelia daug iššūkių – spartus gyvenimo tempas, informacijos perteklius, visuomenės lūkesčiai ir nuolatinis stresas dažnai silpnina tėvų gebėjimą įsiklausyti į vaiko poreikius. Tėvai, kurie neturi pakankamai žinių ar palaikymo, dažnai pasimeta tarp skirtingų auklėjimo stilių ir ima taikyti neefektyvius ar vaikui žalingus auklėjimo būdus (griežtas autoritariškumas, atstūmimas, emocinis šaltumas ar per didelis nuolaidžiavimas).
Moksliniais tyrimais pagrįstos žinios apie vaiko emocinius poreikius ir svarbiausius tėvystės įgūdžius padeda tėvams auginti emociškai stipresnius, saugesnius ir labiau prisitaikančius vaikus. Laimei, šiuolaikinė psichologija ir neuromokslas siūlo daugybę įrankių, padedančių tėvams kurti artimą, pagarba grįstą ryšį su vaiku ir tuo pačiu stiprinti jo gebėjimus savarankiškai spręsti konfliktus, pažinti ir reikšti emocijas, mokytis atsakomybės. Vaiko auginimas tai ir nauja pažintis su savimi tėčio/mamos vaidmenyje, tad kalbėsime ir apie tėvų psichologinę sveikatą bei emocinę gerovę. Šie įrankiai ir bus praktiškai bei su pavyzdžiais pateikti seminaro metu.
Ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams ir globėjams
Taip pat daug naudos iš praktinio seminaro gali gauti ir ikimokyklinio ugdymo specialistai,
psichologai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai.