Seminaras bus naudingas:

  • Visiems, sergantiems įvairaus sunkumo ir tipo depresijomis, o taip pat tiems, kuriuos vargina ilgai trunkanti prislėgta nuotaika (tokia būklė vadinama distimija), stiprus nerimas;

  • Tiems, kurie vartoja medikamentinį gydymą ar lankosi pas psichoterapeutą, tačiau norėtų išmokti daugiau būdų sau padėti;

  • Depresija sergančių asmenų artimiesiems, nes kai serga vienas šeimos narys – sunku visai šeimai.

  • Jeigu sergate sunkia depresija su savižala ir mintimis apie savižudybę, ar yra psichozės simptomų, siūlome nedelsiant kreiptis į psichiatrą.

Apie depresijos gydymą:

Yra įvairių depresijos gydymo būdų. Lengviausias kelias bandyti depresiją gydyti med. preparatais, tačiau vien tik vaistų vartojimas dažnai sušvelnina simptomus, bet priežasties nepašalina. Laikui bėgant žmogus yra priverstas vartoti vis didesnes vaistų dozes norint „nebejausti“ depresinės būsenos. Vaistai gali būti kaip priedas – pagalba, depresiją gydant kitais metodais.

▶ Depresijos gydyme svarbus holistinis – visuminis požiūris į žmogų. Reiktų atkreipti į žmogui svarbių gyvenimo sričių atstatymą ir tuo pačiu į bazinį minčių, fizinės būklės ir emocinės savijautos grąžinimą. ▶ Apie įvairias depresijos gydymo alternatyvas kalbėsime seminaro metu: apie efektyvų gydymą psichoterapija (ypač kognityvinės elgesio krypties), kūno terapija, šviesos terapija. Taip pat gali būti taikoma speciali antidepresinė mitybos dieta. Depresijos priežastis arba palaikymą gali lemti ir žarnyne esantis uždegimas. Fizinis aktyvumas taip pat yra išskiriamas, kaip depresijos gydymo metodas. Apie visa tai kalbėsime ir seminaro metu. ▶ Daugelį depresijos gydymo metodų galim priskirti prie savipagalbos būdų. Tai reiškia, kad dažnu atveju, esant lengvai depresijai žmogus pats sau labai gali padėti. Todėl yra labai svarbu kuo daugiau kiekvienam iš mūsų turėti žinių ir įgūdžių apie tai, kas vyksta su žmogumi, kai jis nori nutraukti savo gyvenimą ir žinoti būdus, kaip kitam ar sau padėti tokioje situacijoje. ▶ Tyrimai rodo, kad susirgus vieną kartą depresija yra apie 50%, kad ji pasikartos. Vėliau atkryčių tikimybė didėja. Depresijos pasikartojimai labai priklauso nuo to, kaip žmogus išmoksta pats save stebėti, reflektuoti savo pasirinkimus, aplinką ir taip pat, kiek jis kasdienybėje taiko tuos metodus, kurie jį gali apsaugoti nuo depresijos.

Seminaro lektoriai

Inga Juodkūnė

Psichologė – psichoterapeutė

Psichologė – psichoterapeutė, dėmesingo įsisąmoninimo (ang. mindfulness) trenerė, autobiografinio romano “Rytoj vėl patekės saulė” autorė. Teikia individualias psichologines konsultacijas ir veda palaikymo grupes. Specializacijos sritys: pagalba esant depresijai, savižudybių prevencija, emocijų valdymas, asmeninių krizių įveikimas, asmenybės augimas. Nuo 2019 m. veda ilgalaikes emocinės paramos grupes patiriantiems depresiją ir nerimą. Nuo 2017 m. veda mindfulness grupes, terapinio rašymo dirbtuves. Daugiau nei 15 metų turi lektoriaus darbo patirties. Rašo savo tinklalapį “Atspirties taškas”.

dr. Julius Neverauskas

Gydytojas psichoterapeutas

Medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečius dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Žiūrėkite nemokamą mokymų fragmentą >>>

Lektoriai: Inga Juodkūnė ir dr. Julius Neverauskas

Ką gausiu įsigyjęs šiuos mokymus?

  • 8-ias seminaro vaizdo pamokas, kurių bendra trukmė 4 val.

  • Seminaro metu pateiktas skaidres.

  • Papildomą lektorių medžiagą, pateiktą jau po seminaro.

  • Rekomenduojamos literatūros sąrašą.

  • Mokymų įrašai bus pasiekiami 365 dienas nuo įsigyjimo datos.

  • Peržiūrėję mokymus, galėsite užduoti klausimus, į kuriuos lektorius atsakys artimiausiu metu.

  • Išklausyto seminaro pažymėjimą.

  • Prieigą prie bendruomenės Facebook grupės.

Seminare nagrinėjamos temos:

  • Ką svarbu žinoti apie depresiją jaučiant nuolatinius nuotaikos sutrikimus?

  • Kaip įveikti depresiją, jos pasikartojančius epizodus ar išgyventi jaučiant depresyvias nuotaikas?

  • Kaip efektyviai padėti sau ir, kaip sumažinti depresijos atkryčio tikimybę ar sumažinti nuolatinį nerimą?

  • Ką svarbu žinoti apie pagalbą artimajam, sergančiam depresija, jam padedant įveikti kasdieninius sunkumus?

  • Kaip išmokti gyventi su depresija, kuri tęsiasi jau ilgą laiką?

Kaip gali padėti artimieji?

Artimiesiems pirmas pagalbos žingsnis yra suprasti, kokia yra liga ir sunkumas depresija, t. y. turėti šiek tiek žinių apie pačią ligą.

Depresija pakeičia žmogaus pasaulio matymą, elgesį, todėl šeimose pradeda įvykti dažnesni nesusikalbėjimai, jei šeimos nariai nežino, kokia tai liga. Artimiesiems norint padėti, svarbu mokėti tinkamai nubrėžti pagalbos ribą. Kartais būna, kad norima padėti, bet realiai „padedama sirgti“. Apie tai, kaip padėti sergančiajam ir būti šalia sergančiojo, bei kaip artimiesiems išlaikyti džiugesį, bus kalbama seminare.

Depresija yra dažniausiai diagnozuojamas nuotaikos sutrikimas, kuris užgožia ne tik žmogaus kūną, mintis, bet taip pat paveikia ir visas gyvenimo sritis (darbą, šeimą, dvasinį gyvenimą, laisvalaikį, savirealizaciją).

  • Kiekvienais metais depresija suserga maždaug 6-7 procentai žmonių, o per gyvenimą depresija suserga iki 20 procentų žmonių. Savižudybės rizika, depresija sergantiems žmonėms, yra 20 kartų didesnė nei šia liga nesergantiems.

  • Tyrimai rodo, kad depresija 80 % yra išgydoma liga. Tinkamai ir laiku parinkus depresijos gydymo būdą, net ir sunkios depresijos formos gali būti išgydomos.

  • Svarbu atpažinti depresijos ne tik klasikinius bruožus (liūdesys, energijos ir malonumo trūkumas, miego ir apetito pokyčiai), bet taip pat ir specifinius požymius būdingus skirtingai depresijos formai.

  • Ši liga yra būdinga įvairaus amžiaus, statuso, specialybių žmonėms ir gali sietis su įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Yra daugybė skirtingų depresijos formų: vaikų, paauglių, senyvo amžiaus žmonių depresija, pogimdyvinė depresija, netipinė depresija, užmaskuota depresija, distimija (ilgalaikė depresija), bipolinė depresija, gydymui atspari depresija, sezoninė depresija ir kt.

  • Jei depresija yra negydoma, ji sunkėja. Sunkios depresijos atveju sutrinka visas žmogaus gyvenimas. Todėl labai svarbu turėti pakankamai žinių apie depresiją, jos eigą, kaip kinta žmogaus mąstymas ir emocinė būklė, elgesys bei kokie yra depresijos būdai, apimantys holistinį – visuminį požiūrį į žmogų.

Mokymų temos

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

    1. Vaizdo pamoka

Apie šiuos mokymus:

  • Kaina: 59.00 Eur
  • Trukmė: 4 val. 00 min.
  • Mokymus sudaro: 8 vaizdo pamokos

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].