Seminarą veda: Mindfulness mokytojos psichologė-psichoterapeutė Lina Noreikienė, psichologė Jurgita Vainauskienė bei gyd. dr. Julius Neverauskas

Lina Noreikienė – psichologė, kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) psichoterapeutė, sertifikuota įsisąmoninimu grįstų intervencijų mokytoja. Konsultuoja individualiai, veda grupinius užsiėmimus, mokymus. Jurgita Vainauskienė – psichologė, sertifikuota įsisąmoninimu grįstų intervencijų mokytoja. Podiplominių kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) studijų dalyvė. Konsultuoja individualiai, veda grupinius užsiėmimus, mokymus. Julius Neverauskas – medicinos daktaras, gydytojas psichoterapeutas, sertifikuotas įsisąmoninimu grįstų intervencijų mokytojas, LSMU podiplominių psichoterapijos studijų kursų vadovas, Žmogaus instituto įkūrėjas.

Dešimtmečius trunkantys dėmesingo įsisąmoninimo ir atjautos tyrimai gali pasiūlyti radikaliai pakeisti požiūrį į tėvystės sunkumus.

Laimingesnio ir mažiau konfliktiško auklėjimo pradmenys yra kiekviename iš mūsų, nebūtina ieškoti būdų kaip su tėvystės sunkumais tvarkosi prancūzai ar japonai. Neprivalome savo vaikus bei save vesti į išsekimą. Yra kitas būdas: užuot nuolat kovoję, kad pataisytumėme ar pakeistumėme savo vaikus, galime pabandyti išreikšti šiek tiek geranoriškumo ir atjautos sau.

Seminare kviesime patyrimiškai išbandyti tėvų grupėse naudojamas dėmesingo įsisąmoninimo ir atjautos praktikas, padedančias tėvams besirūpinant vaiku, pasirūpinti savimi, atpažinti savo poreikius ir juos atliepti bei įnešti daugiau atjautos tėvystėje. Seminaro tikslas – suteikti dalyviams teorinių ir praktinių žinių apie atjautos tėvystėje praktikų svarbą ir įtraukimą į kasdienį gyvenimą; taip pat suteikti dalyviams galimybių susipažinti ir patyrinėti atjautos praktikas per savo patirtį seminaro metu. Seminaro praktines ir teorines žinias bus galima pritaikyti tiek savo asmeniam augimui, tiek profesiniam tobulėjimui.

Seminare bus nagrinėjamos ir praktikuojamos šios temos:

  • Atjautos ABC: atjautos sampratos ir pagrindinių žingsnių pristatymas.

  • Naujausių tyrimų pristatymas: kaip atjautos praktikos gali padėti tėvystėje.

  • Kai tėvystė tampa iššūkiu. Atjautos praktikos susidūrus su sunkumais.

  • Netobulumas ir pažeidžiamumas tėvystėje. Atjautos taikymas kaip gyvenimo plausto.

  • Bagažas, kurį atsinešame į tėvystę. Praktikos, skirtos įsisąmoninti, kokius elgesio modelius, įpročius, įsitikinimus atsinešame iš tėvų ir perteikiame savo vaikams?

  • Lyginimosi spąstai: kaip gali padėti atjauta, išgyvenant nepakankamumo jausmą tėvystėje. Atsparumo stiprinimas, susidūrus su iššūkių keliančia situacija dėl vaiko.

  • Darbas su neišvengiamais neaiškumais tėvystėje.

  • Tvarkymasis su nekviestomis karštomis emocijomis

  • Atjautos galios panaudojimas sudėtingų laikotarpių metu: kaip galime pasimokyti iš sunkumų ir juose auginti išmintį?

  • Šaknys ir sparnai – dovanos, kurias suteikiame savo vaikams.ook

Dėl mokėjimų pavedimu ir dėl sąskaitų rašykite: [email protected].